LOUNGE MUSIC  O NÁS SHOWS  KONTAKT  UMĚLCI
Michal hraje jako DJ Face od roku 1993 u nás i ve světě, po publikační činnosti pod pseudonymem Myclick pro server Trance.cz a časopis XMAG zastává již šestým rokem funkci šéfredaktora Techno.cz a spolu se svým kolegou FlyBoyEdou uvádí jednou za 14 dnů tříhodinovou show Fluffy Clouds plnou novinek a horkých prom napříč žánry na Radiu 1.
BOOK NOW
Michal (dj Face aka Mycklick)
 Michal: “Ačkoliv mé srdce tepe už pětadvacet let v rytmu house music, už tehdy na diskotékách ve sladkých devadesátkách jsem si toho všiml... Vypnul jsem statický stroboskop a do mikrofonu vyhlásil pásmo ploužáků. Ti, co na parketu málem vypustili duši, si dali konečně pauzu u baru a ti, co to běsnění z reproduktorů ani za mák nechápali, a Prodigy, Scooter a Technotronic jim byli cizí, najednou dostali prostor. Tělo na tělo, hudba oduševnělá, láskyplná, mazlivá, zkrátka plná emocí a zatraceně sexy! Fajn relax, fajn změna pro mě i pro ně... Čas plynul a já se naučil respektovat to nejdůležitější pravidlo: nezáleží na stylu – hudba je jen dobrá, nebo špatná a tím nejtěžším úkolem DJe, aby vždycky vybral tu nejlepší podle jeho vědomí a svědomí, dopředu odhadl publikum, které má před sebou a přizpůsobil se danému prostoru a danému okamžiku. Proto zahraju úplně jinak v Groove Baru, ve 2. patře, na House boatu U Bukanýra, v Crossu, nebo v restauraci NOI s thajskou kuchyní. A pokud se u toho mohu opřít o mé dlouholeté parťáky, kterými jsou srbský vokalista s charismatickým hlasem MC Manda či mistr dlouhého dechu Filip Markes, jsem ještě raději - teprve tohle je výzva! NOI jsem si před pěti lety opravdu zamiloval a slyšet mě tam můžete sedmkrát do měsíce hrát převážně lounge. Je to obrovská škola – stejně jako dbá kuchařka Nathaya Kaewphoopha, aby bylo každé to vyhlášené jídlo umícháno z těch nejlepších ingrediencí, mým úkolem je po čtyři hodiny umíchat svými deskami atmosféru takovou, aby se lidé zdrželi co nejdéle, hudba sloužila jako nevtíravý podkres, odcházeli se spokojeným výrazem domů a ideálně se ještě tentýž týden vrátili zpět... Tou nejlepší odměnou pak pro mě je, když vidím, že si zamilovaný pár při svíčkách dlouze hledí do očí a drží se za ruce. Teprve tehdy tuším, že soundtrack pro tento unikátní večer byl poskládán opravdu citlivě a na tom jejich společném štěstí mám také nějaký ten podíl. Navíc uspěchaná doba, negativismus z médií, ne zrovna snadno odhadnutelné kroky politiků po celém světě, nejistota v zaměstnání a v neposlední řadě úbytek energie vzhledem k pokročilému věku nás všech si tuhle pohodovou muziku přímo žádá! Zastavme se tedy alespoň na tu chvilku, vydechněme a zkusme dobít baterky u skladeb od skutečných muzikantů, co používají skutečné nástroje. Zapomeňme aspoň na chvilku na počítače a ty nejchytřejší telefony. Dvacet let točím deskami a rád bych u toho alespoň dalších dvacet let zůstal a hrál jen pro ty, co mou selekci ocení...“
BOHDAN (dj Biodan) DAN (dj Dan Cooley) MICHAL (dj Face) JAKUB (dj Cubik) FILIP (saxofon) GABRIELA (zpěv) JOYBOX (kapela)
© LOUNGEMUSIC 2015 | Všechna práva vyhrazena